Pirmā izvēle fizioterapijā – Andris Sproģis

andris-sprogis

Nav šaubu, ka veselība ir viena no svarīgākajām lietām mūsu dzīvē. Par to jādomā katru dienu. Tā kā es esmu ļoti izvēlīga apmeklējot speciālistus, jāiegūst pēc iespējas vairāk informācijas par pašiem speciālistiem un viņu piedāvājumiem. Bet vispirms – jāsaprot, kuras medicīnas nozares speciālists tad man īsti ir nepieciešams.

Visiem nepacietīgajiem paziņoju! Ja radušās problēmas, kurām nepieciešams fizioterapeita viedoklis, speciālists, pie kura iesaku vērsties – Andris Sproģis.

Sēdošā darba dēļ, man bieži sāp mugura un ir savilkti pleci. Zinu, ka pat īpaši neizglītots cilvēks man pateiks, ka jāsāk nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Es pilnīgi piekrītu. Tomēr jebkurā vecumā, īpaši, ja ir nedaudz pāri 30, ir vērts noskaidrot, vai joprojām drīkstu skriet un lēkt vai varbūt ir kādi ierobežojumi. Es ceru, ka to man izstāstīs fizioterapeits.

Kas ir fizioterapija un fizioterapeits?

Par fizioterapeitu sauc speciālistu, kas nodarbojas ar fizisko un funkcionālo traucējumu novērtēšanu, ārstēšanu un profilaksi. Citiem vārdiem sakot, tas ir cilvēks, pie kura vērsties traumu gadījumā, bet ne tikai. Ej pie fizioterapija arī tad, ja kāda no ķermeņa daļām pēkšņi atsakās funkcionēt kā ierasts. Veselības problēmas, kuras risināt palīdzēs fizioterapeits, var būt dažādas. Atliek vien zināt kurā virzienā doties.

Zinu, ka ir cilvēki, kas skrien līdz sirmam vecumam. Man arī patiktu. Tomēr, ja sen tas nav darīts, ir svarīgi noskaidrot ar kādu slodzi sākt. Varbūt es vispār to nedrīkstu darīt? Varbūt manu muguras sāpju dēļ, viņš pateiks, ka skriet labāk nevajag – jāsāk ar peldēšanu. Ūdens nav mana stihija, bet veselības vārdā darīšu jebko.

Ja skriet tomēr drīkstu, tad būs vajadzīgs vēl kas. Ļoti svarīga un neatņemama sastāvdaļa ir  iesildīšanās pirms un staipīšanās pēc jebkuras sporta aktivitātes. To varētu izstāstīt arī jebkurš sporta treneris, taču sāpošās muguras dēļ gribu visu kārtīgi noskaidrot tieši pie fizioterapeita. Bet kā tad ar muguras sāpēm? Vai skriešana tās atrisinās? Fizioterapeits man pastāstīja, ka ar to vien sākumā nepietiks. Muguras muskuļi būs jātrenē īpaši.

Kā noritēs ārstēšana?

Pastāstīšu, kā noritēs tava pirmā nodarbība pie fizioterapeita, ja arī tu dosies ciemos pie bijušā ”ASK Rīga” masiera Andra Sproģa. Parasti viņš ir smaidīgs un liek klientiem justies tā, it kā viņu problēma ir atrisināma tik pat viegli kā 5. klases matemātiskais vienādojums.

Viņš tev sastādīs individuālo programmu, ar kuras palīdzību tiks veikta ārstēšana. Nav noslēpums, ka mēs katrs esam ļoti dažādi, tātad arī saslimšanas katram no mums var izpausties citādi. Terapiju veidi ir daudz un dažādi. Tie tiek piemēroti katram indivīdam atsevišķi, piemēram:

  • Ritmiskā iniciācija un stabilizācija;
  • Sporta spēļu elementi;
  • Rotaļas (attīsta līdzsvara izjūtu, koordināciju, ārējās elpošanas funkciju); Vecais labais ”Kas dārzā” tas gan nebūs
  • un citi.

Andris Sproģis

Pastāstīšu vairāk par savu ārstu – fizioterapeitu Andri Sproģi. Viņš ir fizioterapeits ar nu jau 8 gadu pieredzi teipošanā un 9 gadu masāžas terapijā. Šis ir speciālists, kas ikvienam no mums radīs uzticību. Kuram gan nerodas vēlme vērsties pie jau pieredzējuša speciālista? Ārstēšanā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, kas nodrošina efektīvus rezultātus atlabšanas procesā.

Domāju, ka piedāvātās cenas ir atbilstošas konkrētajiem ārstēšanas veidiem. Ņemot vērā ārstēšanas kvalitāti, par cenām vispār nebūtu jāuztraucas. To gan droši vien saku tāpēc, ka pati esmu mediķis. Cigarešu ražotājs par savu produktu teiktu tieši tāpat.

No sākuma ir jādodas uz ārsta konsultāciju, lai būtu iespējams noteikt nepieciešamo ārstēšanas veidu un veicamās procedūras. Pirmreizējā vizīte man izmaksāja 18 eiro. Atkārtotas konsultācijas cena jau bija mazliet zemāka.

Dodoties uz klīnikas mājas lapu, es atradu iespēju pierakstīties vizītei elektroniski. Tur var atrast arī informāciju par fizioterapeita Andra Sproģa darbību. Ja vēl neesi gatavs doties uz konsultāciju klātienē, savus jautājumus vari uzdot speciālistam arī mājas lapā. Taču vienmēr to labāk izdarīt uz vietas, nekā meklēt informāciju internetā, jo kā jau minēju – mēs esam tik dažādi. Katram no mums tiek piemērotas savas atlabšanas metodes.

Nākamnedēļ mans sarunu biedrs atkal būs Andris Sproģis. Pirmajā vizītē viņš man neieteica nodarboties ar skriešanu. Fizioterapeits man iemācīja dažādus vingrinājumus muguras muskulatūras stiprināšanai. Tāpat viņš man ieteica peldēt. To visu es cītīgi darīju, un tagad nevaru vien sagaidīt, kad varēšu tikt uz nākamo līmeni – skriešanu. To, vai varu to darīt, viņš pateiks nākamnedēļ. Arī jaunās krosenes  jau kļuvušas nepacietīgas.

Veselībai nebūtu jābūt tai lietai, par kuru tiek žēlota nauda. Mēs dzīvojam tikai vienu reizi, kāpēc gan neizvairīties no diskomforta, ja mūsdienās ir iespējams labs un ērts atveseļošanās process?

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.

1 domas par “Pirmā izvēle fizioterapijā – Andris Sproģis

  1. Atbalsojums: 2disclosure

Komentāri ir slēgti.