Cartier juvelierizstrādājumi – slava, kurai nav līdzīgas!

Cartier juvelierizstrādājumi

Cartier vārds ir zināms visā pasaulē – tas ir viens no pasaulē nozīmīgākajiem juvelierizstrādājumu zīmoliem. Bet kā radies šis stāsts? Kā kļūt par tik labu biznesmeni? Varbūt arī es ar saviem pērļu kronīšiem varu kļūt tikpat slavena?

Kā tas sākās?

Louis-Francois Cartier pārņēma viņa meistara, Adolphe Picard, rotaslietu darbnīcu Rue Montorgueil ielā Parīzē, 1847. gadā. Viņš guva panākumus un slavas garša ātri vien viņu iekārdināja, lai sasniegtu arvien vairāk. 

Šajā laika posmā Francija, un īpaši Parīze bija nemitīgās svinībās, svētkos un greznībā, kas raksturoja Franciju otrās impērijas laikā. Princese Matilde, kas bija pirmā Napoleona III māsīca bija pirmā prestižā Cartier kliente, kas palīdzēja viņam ātrāk nokļūt slavas zenītā.

Cartier juvelierizstrādājumi ar spožumu valdzināja starptautisko eliti. Meistars tika raksturots kā “juvelieris, atšķirīgs no jebkura cita”. Viņam palīdzēja dēls Alfrēds – zināšanas tika nodotas tālāk ģimenē. Viņš bija gudrs uzņēmējs un dārgakmeņu eksperts, kurš ātri ieguva slavu visā Eiropā, jo īpaši – Krievijas impērijā.

Krievu muižniecība un austrumu aristokrātija kļuva par Cartier mākslas un stila aizrautīgiem cienītājiem. Būtībā ģimene varēja lepoties ar to, ka katras karaliskās ģimenes pārstāvji apmeklēja viņu salonu: Velsas princis, vēlāk Edvards VII, pasludināja juvelieri par “Juvelieris no ķēniņiem un Juvelieru karalis”, un mudināja jauno meistaru 1902. gadā nodibināt sava zīmola salonu arī Londonā.

Ne tikai rotaslietas

Louis Cartier ne vien slīpēja dārgakmeņus un veidoja dažādus juvelierizstrādājumus, bet sāka ražot arī pulksteņus. 1888. gadā Cartier grāmatvedības dokumentos minēti pirmie dāmu rokas pulksteņi. Trešais veikals tika dibināts vēl vienā modes metropolē – Ņujorkā, 1909. gadā. To vadīja otrs dēls Pierre-Camille. 1917. gadā salons tika pārcelts uz citu vietu – Nr. 653, Piektajā Avēnijā, kur tas atrodas vēl joprojām.

Trešais Maison Cartier, par kuru atbildēja otrais dēls Pierre-Camille, tika dibināts Ņujorkā, 1909. Tieši Ņujorkā viņš paredzēja atdzimušās sievietes tēlu, kas bija atpazīstams kā “Le Belle Epougue”. Jaunais juvelieris radīja sievietes rokas pulksteņu kolekciju ‘’Tank’’ 1919. gadā. Tā kļuva par slavenāko, kuras modeļus var nopirkt vēl šodien. 

Juvelierim bija būtiska loma, lai pārliecinātu Parīzes aristokrātus par labu vīriešu rokas pulksteņiem. Līdz šim tika uzskatīts, ka kabatā liekamais pulkstenis allaž būs labākā izvēle. Tomēr, kopš Louis Cartier radīja sava zīmola rokas pulksteņus,  izmeklētā sabiedrība tam sekoja. 

Kā kļūt pasaulslavenam? 

Kā tad izveidot pasaulslavenu juvelierizstrādājumu zīmolu? Bez pamatzināšanām juvelierizstrādājumu veidošanā, ir vajadzīga arī veiksme un oriģinalitāte. 

Cartier juvelierizstrādājumi guva daudz panākumu arī veiksmes un viltīgas domāšanas dēļ. 1870. gadā sociālistu revolūcija, t.s. ‘’Parīzes Komūna’’ vērsās pret franču buržuāziju – no bankām neļāva tiem izņemt savu naudu. Alfred Cartier šo brīdi lieliski izmantoja savā labā. Lai aizbēgtu no šīs netaisnības, aristokrāti ar savām vērtslietām vērsās pie viņa. 

Lētu naudu viņš izsniedza pret visizmeklētākajām rotaslietām. Un kad Francija kļuva par republiku, un visi varēja tērēt naudu kā ienāk prātā – šos juvelierizstrādājumus pasniedza kā brīnišķīgi izmeklētu kolekciju. Tā ir veiksme – būt īstajā vietā un īstajā laikā!

Lai arī manas rotas kļūtu ilglaicīgas, ir jāatrod oriģinalitāte. Pie Cartier juvelierizstrādājumu firmas zīmes pieder t.s. ‘’Tutti frutti’’ kaklarotas. Krāsainas, spožas, vairāku rindu pērles lieliski izceļ sieviešu acis un lūpas pat, ja uzvilkta vispelēkākā kleita. Šo dizainu kopējuši daudzi vēl šobaltdien’. Apskati un uzzini ko vairāk par šo juvelierizstrādājumu kolekciju šeit

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.