Dalder.lv – plaša izvēle datoru tehnikā

dažādas video kartes

Ir cilvēki, kuriem datora zunēšana ir gluži kā sirdspuksti. Tā ir viņu kaislība, aizraušanās, hobijs. Mūsdienās arvien populārākas paliek darba profesijas, kuras ir  saistītas tieši ar datora lietošanu, tādēļ arvien vairāk ir nepieciešama datora augsta tehniskā kvalitāte.

Dalder.lv – jauns un mūsdienīgs online tirgus ar plašu sortimentu

Arī es esmu kaislīga datora lietotāja, tikai jāteic gan – izklaides jomā. Datoru izmantoju galvenokārt, lai spēlētu datorspēli ‘’PUBG’’ (Pabdžī) – spēli, kurā nepieciešams gan labs grafika attēls, gan dinamiska kustības attēlošana, ko spēj nodrošināt dažādas video kartes. Jau kādu laiku ciešu no tā, ka attēls iestrēgst vai kļūst miglains. ‘’Ko man darīt’’, gluži kā pie psihologa man gribētos pajautāt. 

Tik dumja gan neesmu, un skaidrs, ka situāciju varētu uzlabot jauna video karte. Tomēr jāatzīst, ka neko vairāk par to, ko tā dara, kur to ievieto, es gan nezinu. Zinu vien to, kur to sameklēt.   

Ar jaunu skatu uz sludinājumu pasauli, dalder.lv ir izveidots, lai atvieglotu sludinājumu ievietošanu un veicinātu mūsdienīgi un vēl nebijuši online preču reklamēšanu un tirdzniecību.

Tas piedāvā ļoti plašu sortimentu jebkurai auditorijai, sākot ar mājsaimniecēm, kuras labprāt nodarbojas ar rokdarbiem, beidzot ar datortehniku pārņemtajām ‘’ofisa pelēm’’. Un jā, arī es, ‘’lauku pele’’ šeit atradu tieši to, kas man vajadzīgs!  

Svarīga datora sastāvdaļa – video karte

Kas tad īsti ir tā manis kārotā video karte? Video karte jeb digitālais adapteris ir datora ierīce, kas ģenerē attēlu vai tekstu attēlošanu datora ierīcē jeb tā ekrānā. No šīs kartes ir atkarīgs tas, kā redzēsiet bildi savā datora ekrānā.

Lai gan pārsvarā visiem datoriem automātiski jau tā ir iebūvēta, tas neliedz iespēju baudīt papildus pievienotu video karti, lai attēlu un tekstu ģenerēšana būtu vēl kvalitatīvāka.

Pārsvarā visai mūsdienu datortehnikai ir automātiski iebūvēta videokarte, kas ir automatizēta un tās funkcionalitāte ir pamatplatē. Ja gadījumā šī karte ir jāpērk atsevišķi, nevajag apjukt, ka tiek izsniegta vēl viena atsevišķa plate, jo, pievienojot to datoram, tā ir vēl viena atsevišķa sastāvdaļa. Tas, ko nopirksim papildus, parasti būs daudzas reizes jaudīgāks. Apskaties šeit, lai noskaidrotu, kāda video karte ir nepieciešama tieši Tev.

Video karšu iedalījums

Ja jau reiz spēlēju tik vīrišķīgu datorspēli kā PUBG, nolēmu, ka varbūt tas kaut kā ir jāattaisno, un par videokartēm jāuzzina vēl vairāk. Uzzināju, ka videokartes parasti iedala pēc interfeisa pamatplates savienojuma:

  • PCI— sprauž PCI slotā. Lai gan mūsdienās vairāk tirdzniecībai ar PCI slotiem netiek ražotas dēļ mazās datu caurlaidības, tās vēl dažviet tiek izmantotas, lai vienlaikus lietotu vairākus ekrānus;
  • AGP— sprauž AGP slotā. Tika veidota, lai aizstātu PCI, tomēr arī šīs vairāk tirdzniecībai neražo, bet pārdošanā vēl pārītis ir palicis;
  • PCI-Express— jaunākais standarts, sprauž PCI-Express slotā. Šīs gan tiek plaši izmantotas mūsdienās. Tās izmanto vairākas neatkarīgas komunikāciju līnijas.
  • Expresscard – portatīvajiem datoriem. Saderība ir tāda pati kā PCI-Express;
  • ISA– nu jau nedaudz izgājis no modes, jo ir atklāts, ka ir par lēnu mūsdienām. Šo nedaudz var saukt par vēsturisku video karti;
 • VESA — izstrādāts kā paplašinājums ISA standartam.

Jāteic, ka uzzināt nav tas pats, kas saprast. Izlasot šo teoriju, man jautājumu radās vēl vairāk kā pirms tam, tāpēc nolēmu pieturēties pie tā, lai dators paliek tikai kā mans izklaides auglis. 

Jaunas un lietotas preces

Portālā Dalder.lv ir iespējams izskatīt dažādas video kartes, jo katram datora lietotājam ir savas tehniskās prasības un kvalitātes standarti. Tomēr, lai cik katrs modelis nebūtu jaudīgs vai atšķirīgs viens no otra, funkcionalitāte visām ir viena. Video kartes pamatuzdevums visām ir vienāds. Viennozīmīgi dalder.lv ir vieta, kur iespējams atrast visa veida video kartes, un ne tikai. Domāju, ka kārtīgam tehnikas cienītājam vietne būs līdzīga sapņu zemei.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.