Fotogrāfiju printēšana, ko piedāvā Canon tintes kārtridži

Esmu sākusi fotografēt. Visvairāk es fotografēju tuvplānus. Balto un tumšādaino cilvēku smiekli, asaras, nopietnība, rūpes un aizņemtība. Tam pievienojas vēl kādas 1000 emocijas, ko izteikt dažādās valodās. Es tās izsaku fotogrāfijā. Esmu viena no 21. gadsimta Y paaudzes jeb vienkārši mileniālis. Man vajag visu ātri un tagad. Tāpēc esmu iegādājusies Canon PIXMA MG5750 krāsaino tintes printeri, kuram šobrīd nepieciešami jauni Canon kārtridži

Visiem digitālo fotogrāfiju mīļiem gribu pastāstīt par šo printeri nedaudz vairāk. Pirmā lieta, kas mani šai printerī iepriecina, ir enerģijas T A U P Ī Š A N A. Kad vēlos ko izprintēt, savu jauno printeri varu pat neslēgt iekšā. Kad datorā nospiedīšu printēšanas opciju, tad printeris pats automātiski ieslēgsies. Turklāt šis printeris neprasa ilgu iesilšanas laiku. Tas vēl nav viss. Kad printeris ilgāku laika posmu ir pavadījis dīkstāvē, tas pats arī izslēdzas. 

Mans nesen nopirktais printeris spēj būt arī ļoti kluss. Naktī, kad mana galva strādā visradošāk, varu printēt uz nebēdu, un nesatraukties, ka pamodināšu mājiniekus. Šim nolūkam printerī var uzstādīt speciālu režīmu. Ja vēlos, lai printeris strādā īpaši klusi, tas nozīmē, ka printēšana būs nedaudz lēnāka, bet naktīs tas noskaņojums nemaz nav tik steidzīgs. 

Bet kā tad īsti ar pašu fotogrāfiju kvalitāti? 

Canon kārtridži ir apbrīnojami spējīgi! Canon PIXMA MG5750 ir nepieciešamas 5 tintes kasetnes jeb Canon kārtridži. Šajā komplektā ietilpst melnā parastās drukas krāsa, tāpat arī vēl viena melnā, dzeltenā, fuksīna un ciānas fotogrāfiju krāsas. Lai ietaupītu melno fotogrāfiju krāsu, Canon ir izdomājis pievienot vēl vienu atsevišķu kārtridžu tikai parastajai drukai. 

Canon, protams, iesaka šim printerim lietot tikai oriģinālos Canon kārtridžus, taču pasaulē ir pierādīts, ka jebkuram printerim var piemeklēt arī kvalitatīvus savietojamos jeb alternatīvos kārtridžus. Arī es to izmēģināšu, jo tā vienkārši sanāk lētāk. Internetā atradu vietni, kura piedāvā iegādāties Canon kārtridžu aizvietotājus pa 3.50 EUR gabalā. Ja mainīšu visus kārtridžus, tad tas man kopā izmaksās 17.50 EUR. Ja es pirktu oriģinālos, tad 67.99 EUR. 

Es ticu, ka oriģinālie Canon kārtridži varētu mazināt printera bojāšanās risku, taču laikam es kā mileniālis vienkārši nespēju izvēlēties dārgāko ilgtermiņu, nepamēģinot lētāko un mazliet riskantāko variantu. 

Šeit skaties pamācību, kā pašam no printera izņemt šos Canon kārtridžus. Kas man vēl kā 21. gadsimta cilvēkam ļoti patīk, ir tas, ka šīs izlietotās, oriģinālās Canon printera kasetnes es varu sūtīt uz kompāniju otrreizējai pārstrādei un izmantošanai. Visi zina, cik daudz ķimikāliju satur gan pats kārtridžs, gan arī tā tinte. Būtu žēl, ja tik daudz šādu mazu, nepamanītu detaļu nonāktu parastā atkritumu glabātuvē.