G. Vīksnas ainavu arhitekti pasauli spēj darīt skaistāku!

g-viksnas-ainavu-arhitekti

Lai arī svētku sezona šogad noplakusi, mana uzņēmīgā draudzene ar līgavaini beidzot izlolojuši savu romantisko sapni – kāzas pašiem savā viesu mājā ar 3 atsevišķām pirts mājām. Vispār viņa necerēja, ka tas šogad izdosies, taču ziniet – nav labuma bez sliktuma. Es gan nevienam nenovēlu saslimt ar šo briesmīgo vīrusu, bet arī savu labumu tas tomēr ir devis.

Tie, kas kādu laiku varēja strādāt no mājām vai dzīvot uz dīkstāves pabalsta, pievērsās palodzes dobēm, lauksaimniecības darbiem, neizlasītajām grāmatām vai citiem, sen gribētiem projektiem. Tāpat arī mana draudzene ar savu iecerēto. Pabeidza iekšdarbus pēdējā pirts mājā, un tagad sapņo un plāno, kā labiekārtot pagalmu. 

Tā kā draudzenes topošais vīrs ir plaša profila speciālists celtniecībā, tad abi varēja ietaupīt uz strādnieku rēķina. Tomēr nupat līgavainim bija jāatgriežas darbā, un mājasdarbiem pievērsties vairs nebija iespējams. Nekas. Topošā sieva lēnām, palēnām iesāka veidot dobes, stādīt žoga krūmus. Taču vakar arī draudzene uzzināja, ka steigšus jāatgriežas darbā. Darbi palika pusratā, un pašu spēkiem tos vairs nebija iespējams pabeigt. Lai pavisam piepildītu cerēto sapni, bija jāsauc palīgā ainavu arhitekts. 

Draudzene izvēlējās tuvāko variantu – G.Vīksnas ainavu arhitekti Liepājā. Ainavu arhitektu uzdevums šajā gadījumā bija mazliet netipisks, taču ne izteikti sarežģīts. Mani draugi deva viņiem uzdevumu izplānot celiņus, āra apgaismojumu, ieplānot vietu potenciālajai ūdens baļļai, izveidot zaļo mauriņa laukumu, bet draudzenes prāt, vissarežģītākais – atrast tādas puķes, kas ziedēs tieši uz ieplānoto kāzu datumu – 2. jūliju.

Nolīgtā G. Vīksnas biroja ainavu arhitekte bija ļoti iepriecināta un saviļņota par šādu, nelielu uzdevumu. Kā jau sievietei, arī viņa labprātāk izpauž savas zināšanas vairāk skaistās, emocionālās detaļās, nekā tehniskajos risinājumos. Tiesa gan, arī tīri tehniski šī sieviete ļoti precīzi izplānoja apgaismojuma objektus un to atrašanās vietas. 

Iecerētais rezultāts bija gatavs jau pirms noteiktā termiņa. Šim projektam jaunajam pārim nevajadzēja tērēt līdzekļus arī dārznieka pakalpojumos. Es pieteicos palīgā, un mēs ar draudzeni un arī jauniepazīto arhitekti kopā sastādījām tūjas, dārza lilijas, hortenzijas un vēl visādas puķes, kuru nosaukumus dzirdēju pirmoreiz. 

Kāzu norises vieta bija gatava! Skatoties uz jauno pāri un tām baltajām hortenziju sniega bumbām, atkal sajutos iemīlējusies. Mūsu kāzas arī ir pavisam nesenas. 2 gadus vecas. Man nebija kārtīgu latviešu kāzu, jo precējos Indijā. Taču manai draudzenei būs. Ar pirtī iešanu, pēršanos, ugunskura rituālu, dziesmām un dejām, tiesa gan ne 3 dienu, bet 1 dienas garumā. Esam taču vēl pasaules pandēmijas ieskausti. Paldies Dievam, esam tā valsts, kur sanākt kopā uz svētkiem jau varam. 2 metri būs, bet vairāk pa 25 cilvēku nebūs. Rūgts, mīļie!

 

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.

1 domas par “G. Vīksnas ainavu arhitekti pasauli spēj darīt skaistāku!

  1. Atbalsojums: 2successful

Komentāri ir slēgti.