Izdevīgākie un kvalitatīvākie kondicionieri

kondicionieri

Jau pavasaris mūs lutina ar ārkārtīgi augstām temperatūrām un viens ir skaidrs – šovasar bez kārtīga kondicioniera iztikt būs grūti! Iespējams tu jau kādu laiku domā par gaisa dzesēšanas sistēmas uzstādīšanu arī savā darbavietā vai mājoklī, šķiet šī vasara būs īstais laiks, kad to izdarīt. Laukos dzīvojošie nemaz nenojauš, cik karsta var būt vasara pilsētā. Uzkarsušie mūri, mazie dzīvokļi, kompjūteru noklātie biroji, pārpildītās kafejnīcas – tas viss padara pilsētas vasaru karstāku, nekā laukos. Kā atvieglot nepanesamo karstumu pilsētā? Šoreiz nedaudz smalkāk aplūkošu gaisa kondicionēšanas iespējas un izdevīgākos piedāvājumus!

Gaisa atvēsināšana pagātnē

Gribu pastāstīt par pirmajiem gaisa dzesēšanas piemēriem pagātnē. Tie ļoti atšķīrās no mūsdienās pieejamiem podziņu aparātiem. Telpu dzesēšanai gluži vienkārši tika izmantots ledus, ko pirms dzesēšanas iekārtu attīstības iegūt bija visai sarežģīti, tādēļ vēsas telpas vasaras svelmē noteikti bija pārticīgo priekšrocība.

Pastāvēja pat ledus zāģētāja profesija – ledus tika iegūts no kalnu ezeriem, kur to varēja zāģēt lielāko gada daļu, un pēc tam tas gluži vienkārši tika transportēts uz dažādiem veikaliem un turīgo mājokļiem. Visu krasi izmainīja saldēšanas iekārtu attīstība, un tādēļ arī ledus zāģētāja profesija mūsdienās ir praktiski mirusi.

Mūsdienu kondicionieri

Toties līdz ar ledus zāģētāja profesijas nāvi auksts gaiss mājokļos kļuva pavisam pieejams un nu tā vairs nav tikai bagātnieku priekšrocība. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienās telpu dzesēšanas risinājumi paliek arvien dažādāki un izdevīgāki. Ja runājam par praktiskām lietām, tad viens no labākajiem gaisa dzesēšanas sistēmu uzstādītājiem varētu būt Commodus (viņu mājaslapa pieejama šeit  – http://www.commodus.lv/lat/kondicionieri/)

Commodus Latvijas iedzīvotājiem gan vairāk pazīstams kā labāko apkures katlu un apkures sistēmu izplatītājs, tomēr uzņēmums noteikti var klientus iepriecināt ar labākajiem gaisa dzesēšanas risinājumiem vasarā, kad apkures sistēmas nav tik aktuālas. Droši vari zvanīt viņiem un saņemsi laipnu konsultāciju par jebkādiem dzesēšanas un apkures sistēmu jautājumiem (telefons 27088108).

Commodus stiprā puse ir tā, ka uzņēmumā patiešām strādā profesionāļi. Apmeklējot viņu veikalu, sapratu, ka darbinieki ne tikai nodarbojas ar izplatīšanu, bet spēj konsultēt arī par sistēmām kopumā.  Man tas bija svarīgi, jo nebūt tik daudz nezinu neko par to, kāds kondicionieris būtu jāizvēlas savam darba kabinetam.

Viņi paši nodrošina arī uzstādīšanu un kondicionieru apkopi. Mūsdienās tas nav maz, jo cik gan nav dzirdēts par uzņēmumiem, kas tikai nodarbojas ar kāda ražotāja produktu tālākpārdošanu, nemaz  nepārvaldot visas tehniskās zināšanas.

Commodus piedāvā labākos gaisa dzesēšanas risinājumus no AlpicAir, Mitsubishi Heavy Industries, Samsung un Daikin, kas ir vadošie un kvalitatīvākie ražotāji tirgū. Katram no šiem produktiem ir savas stiprās un vājās puses, un Commodus darbinieki, balstoties uz informāciju konkrēti par jūsu mājokli vai telpām, varēs ieteikt efektīvāko un ekonomiskāko risinājumu, kā šovasar patverties no tveices!

Kā darbojas kondicionieris un kā ventilators?

Mani vienmēr ir iepriecinājušas tehniskās zināšanas par to, kā kas darbojas. Tas laikam no bērnības. Kad bija jāpilda uzdevumi fizikā, allaž prasīju padomu tētim. Kad vien tēvam bija laiks, viņš to allaž izbaudīja tā, ka fizikā gremdējāmies vismaz 2 stundas. Lai arī esmu daudz ko konkrētu no tā aizmirsusi, tomēr zinu, ka fizikas zināšanas ir lielisks treniņš loģiskās domāšanas uzlabošanā. Par to paldies viņam.

Arī šajos gados, kad rodas kāda tehniska vajadzība – zvanu tētim, vai mēģinu noskaidrot par to pati. Uz šo vasaru vēlos ievietot nelielu kondicionieri savā darba kabinetā. Devos uz Commodus veikalu, un smēlos zināšanas.

Nebiju daudz par to domājusi, bet jā – ventilators taču nav tas pats, kas kondicionieris. Ventilatori ir tie, kas pēc būtības tavu telpas gaisu vēsāku nemaz nepadara. Tas izraisa tikai vēju, kas rada vēsuma sajūtu uz neilgu laiku. Mājās vai dzīvoklī der arī šāds variants, manuprāt. Taču birojā piemērotāks būs kondicionieris. Kāpēc?

Tāpēc, ka kondicionieris ir:

  1. klusāks. Ventilatora skaņa var traucēt formālām sarunām pa telefonu vai koncentrēšanās iespējai vispār;
  2. klusāks otro reizi. Tāpēc, ka varēsi logu atstāt aizvērtu. Ārā dzirdamie trokšņi tevi vairs netraucēs strādāt;
  3.  veselīgāks. Mūsdienu kondicionieriem piemīt spēja attīrīt birojā pieputekļoto gaisu.
  4. ekonomiskāks. Pievienoto kondicionieri var izmantot arī kā sildītāju ziemā. Pietiekami neapsildītos birojos nav jāpērk atsevišķa iekārta sildīšanai. Turklāt pati sistēmas darbība tev atļaus ietaupīt. Mūsdienu kondicionieris var būt arī kā siltumsūknis. Šī ierīce izmantoto āra gaisu sasilda līdz tev vēlamajai temperatūrai un tad iepūš vai nu trubās vai arī caur to pašu ierīci, ar ko vasarā šo pašu gaisu centies atvēsināt.

Visi, kas reiz pamēģinājuši kondicionieri, zina, kas tas ir par komfortu un labsajūtu! Kuram gan nepatīk vasara, taču reizēm pat pie mums Latvijā jāpacieš gana karstas temperatūras, kurās par darbu domāt nu nepavisam negribas. Un tad sanāk ne šis, ne tas – ne īsta strādāšana, ne arī vasaras izbaudīšana kaut kur pie ūdenstilpnēm.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.