Kompetenta dermatologa konsultācija var palīdzēt atbrīvoties no kauna sajūtas

komeptenta dermatologa konsultācija (1)

Kārpas, varžacis, ieauguši nagi.. Tās ir tikai dažas no izplatītām ādas slimībām, kas rada kauna sajūtu, trauksmi, nevēlēšanos iziet sabiedrībā vai pasniegt otram roku.Patiesībā lielākajā daļā gadījumu tās izārstēt ir pavisam vienkārši. Ja vien ir pieejama kompetenta dermatologa konsultācija, rezultāts būs garantēts. Ādas ārsts jeb dermatologs ārkārtīgi ētiski un diskrēti pārbaudīs ādas veselību un palīdzēs noteikt slimību cēloņus, ne tikai ārstēs sekas.

Āda ir lielākais ķermeņa orgāns, kas cilvēku spēj pasargāt no ārējās vides ietekmes, regulē siltuma un aukstuma sajūtas, pasargā no traumām, kā arī palīdz izjust patīkamu pieskārienu.

Āda aizņem pat 16% no kopējās ķermeņa masas. Tā sastāv no trīs slāņiem – epidermas, dermas un īstās ādas jeb hipodermas. Ādas stāvoklis un tās problēmas atspoguļo mūsu slimības un pašsajūtu, tāpēc par ādu vispirms ir jāparūpējas mums pašiem. Ja kaut kas ir  greizi, un paši sev palīdzēt vairs nemākam, tad dermatologa konsultācija būs īsti vietā.

Pašas pieredze

Man pašai pavisam nesen parādījies sāpīgs izsitums uz pēdas mazā pirkstiņa. Nesen nopirku jaunus ziemas zābakus. Nav vēl ienēsāti. Gan jau, ka tas arī ir tas vaininieks. Pavisam muļķīga situācija. Zābaki nav tā lētākā prece, un negribas pirkt atkal jaunus. Vecos vilkt, protams, arī negribas.

Ko darīt? Varbūt tā ir kārpa, ko ar speciālajiem līdzekļiem apsaldēt? Bet varbūt tā ir varžacs? Varbūt tomēr jāaiziet uz mana mīļākā dermatologa konsultāciju.

Kādas problēmas risina dermatoloģija  

Dermatoloģija kā medicīnas nozare pēta ādas stāvokli, uzbūvi un funkcijas. Viens no būtiskākajiem aspektiem ir slimību cēloņu meklēšana un konsultēšana ādas kopšanas jautājumos. Augsti izglītoti dermatologi zināšanas kombinē ar mūsdienās pieejamajiem jaunākajiem zinātniskajiem, medicīnas, ķirurģijas un kosmetoloģijas atklājumiem.

Lai saglabātu labu veselību ilgtermiņā, nepieciešams veikt regulāru dermatologa konsultāciju. Dermatologi saka, ka tas jādara pat tad, ja nav redzamu problēmu. Tas palīdzēšot maksimāli izvairīties no iespējamām saslimšanām un izārstēt slimības jau to sākuma fāzē. Tā būšot gan efektīvāk, gan tas izmaksāšot lētāk.

Godīgi sakot, es gan nezinu, cik ļoti jāpatīk dermatologam, lai pie viņa ietu tāpat, bez iemesla. Droši vien, šādi ārstu izteikumi ir tikai skumjš mārketinga triks. Skaidrs, ka biežākas vizītes nozīmēs lielākus ienākumus viņiem. Protams, dermatologa profesija ir ļoti cienījama, jo ja bojāta ir mūsu ķermeņa aizsargstruktūra, tas ietekmēs pilnīgi visa ķermeņa darbību, jo galu galā āda piedalās arī vielmaiņas procesā.

Kad pie dermatologa jāvēršas pavisam steidzami?

Dermatologa ārstniecības lauks ir ļoti plašs:

 • kārpu ārstēšana un likvidēšana;
 • dzimumzīmju diagnostika;
 • seksuāli transmisīvo slimību ārstēšana;
 • psoriāzes jeb zvīņēdes ārstēšana;
 • dažādu alerģiju konstatācija.

Lai pārliecinātos par dzimumzīmju nekaitīgumu, uz dermatologa konsultāciju vēlams vest pat zīdaiņus.

Savukārt, mazi bērni dermatologu apmeklē, ja slimo ar ekzēmu. Jauniešiem vairāk aktuālas estētiskas problēmas, kā pinnes un akne. Vecāka gadagājuma cilvēki konsultāciju pie dermatologa meklē parasti saules bojātās ādas dēļ.

Lai pēc iespējas precīzāk noteiktu diagnozi, speciālists  visbiežāk izmanto šādas metodes:

 • laboratoriskās analīzes;
 • alergoloģijas proves;
 • dermatoskopiju;
 • ādas biopsiju.

Ādas stāvoklis bieži ir saistīts ar citām iekšējo orgānu saslimšanām, tāpēc ādas ārsti sadarbojas ar citiem speciālistiem, piemēram, gastroenterologu, ginekologu, endokrinologu, alergologu. Lai izslēgtu gremošanas trakta traucējumu ietekmi uz ādu, dermatologa konsultācija pacientiem piedāvā pārtikas nepanesamības testus pat 300 pārtikas produktu grupām.

Varžacs ārstēšana

Aizejot uz savu dermatologa konsultāciju, es noskaidroju, kas mana problēma ir varžacs, kuru izraisījuši pārāk ciešie apavi. Nekāda operācija jāveic nebūs. Sākumā pamēģināšu plāksteru metodi. Katru dienu vannošu kājas sālsūdenī, tad viegli paberzēšu atmirušās ādas šūnas ar pumeku. Visbeidzot uz nakti uzlikšu speciālo varžacu plāksteri.

Pēc nedēļas vai divām – gaidīšu rezultātus. Pa to laiku panēsāšu vien vecos zābakus.. Dermatologs teica, ka nav nemaz tik slikti un nonēsāti. Pa to laiku jaunos ādas zābakus es appūtīšu ar speciālajām apavu stiepšanas putām un ielikšu kapītē papēža spilventiņu. Kad pirkstiņš būs vesels, mēģināšu ar šiem zābaciņiem sadzīvot vēlreiz.

Svaiga, elastīga āda ir jauneklīguma pamats

Lai cilvēks spētu lielāko orgānu – ādu-  uzturēt formā, ikdienā jāveic pavisam vienkāršas lietas:

 • jādzer daudz ūdens,
 • jāpiekopj veselīgs dzīvesveids
 • un ādas slimību gadījumā jāaiziet uz dermatologa konsultāciju.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.