Kondicionieri no Daikin – kvalitātes un uzticamības garants

kondicionieri no Daikin

Dārgie draugi, nesen jau rakstīju par kondicionieriem. Mana jocīgā ziņķāre ir aizgājusi tik tālu, ka gribu jums pastāstīt par konkrētas firmas dažādiem kondicionieriem. Kondicionieri no Daikin palīdzēs un sniegs nepieciešamo komfortu jebkurā sezonā un jebkurās telpās – dzīvokļos, privātmājās, datu centros, lidostās, noliktavās, birojos, slimnīcās, vīna studijās, skolās, veikalos, viesnīcās, utt. Pastāstīšu tieši par šīs firmas kondicionieriem, jo tieši tādu uzstādījām arī manā darba kabinetā. 

Daikin – viens no tirgus līderiem.

Daikin kvalitāti un atpazīstamību apliecina vēsturiskas un dažādu valstu kultūrās ārkārtīgi nozīmīgas ēkas. Šī zīmola iekārtas ir uzstādītas:

 • Vestminsteras abatijā Lielbritānijā;
 • Keiptaunas stadionā Dienvidāfrikā;
 • Šanhajas metro Ķīnā (tas ir viens no lielākajiem metro cilvēku plūsmas ziņā – 7.5 miljoniem pasažieru dienā);
 • Burj Al Arab viesnīcā Dubaijā (tā ir viena no greznākajām luksus viesnīcām pasaulē).

Kā tuvākos sadarbības partnerus var minēt Ferari, Vācijas Banku, Volvo, Fiat, Wolksvagen, Hilton, IMB, Michelin, Proctor&Gamble, Tetra Pak un vēl daudzus citus zīmolus, kas komentārus neprasa. Paskaties šeit, kāpēc Daikin kondicionieri ir vislabākie. 

Kas notiek gaisa kondicionēšanas laikā?

Atgādināšu, kā tad kondicionieri īsti darbojas. Plašākā nozīmē gaisa kondicionēšana var attiekties arī uz apkuri, ventilāciju un gaisa kvalitāti kā tādu. Tomēr tas ir gaisa apstrādes process, kas notiek automātiski, slēgtā telpā uzturot noteiktu mitruma un temperatūru.

Pirmie kondicionierus sāka izmantot senie romieši, kur, izmantojot akveduktu caurules, cirkulēja ūdeni starp ēku sienām, lai svelmes laikā tās atdzesētu. Protams, tas bija ļoti dārgi un šo veldzējumu varēja atļauties tikai paši bagātākie romieši.

2. gs. ķīniešu izgudrotājs no Haņu dinastijas izgudroja jau manuāli vadāmu ventilatoru, kas pāris gadsimtus vēlāk rezultējās kā aukstuma halles, kurās bija ar ūdeni pildīti ventilatori. Protams, arī šīs iekārtas bija ļoti dārgas un tās bija pieejamas tikai imperatoram.

19. gs. sākumā zinātnieks Maikls Faradejs veica atklājumu, kas uz visiem laikiem mainīja kondicionieru vēsturi. Viņš pierādīja, ka saspiežot un sašķidrinot amonjaku, ir iespējams atdzesēt gaisu, kad šķidrais amonjaks iztvaiko.

Pāris gadus vēlāk ASV fiziķi jau sāka pielietot kompresoru tehnoloģiju. Ar kompresora palīdzību viņi radīja ledu, ko tālāk izmantoja, lai atdzesētu telpas. Amerikānis Džons Gorijs pat fantazēja par iekārtām, kas spētu dzesēt veselas pilsētas.

Tomēr viņa idejas, lai gan tika patentētas, nesaņēma nepieciešamo finansiālo atbalstu un zinātnieks nomira nabadzībā, nezinot to, ka vēl pēc 50 gadiem sākies īsta gaisa kondicionēšanas ēra. Ģeniālo cilvēku liktenis.

20. gs. sākums iezīmē gaisa kondicionēšanas sākumu.

21. gs. sākumā Vils Keriers sāka izmantot gaisa kondicionēšanas sistēmu ar slēgtu ciklu. Tā kontrolēja ne vien temperatūru, bet arī mitrumu. Šis izgudrojums rezultējās plaukstošā un milzīgā uzņēmumā Carrier, kas prasīgajam tirgum piedāvāja kondicionierus, sevišķu pieprasījuma pīķi piedzīvojot pagājušā gadsimta 50. gados. 

Sākotnēji kondicionieri varēja būt pat bīstami, jo to izgatavošanā izmantoja indīgas gāzes. Cik gan absurdi tas izklausās! No indīgām gāzēm ražot svaigāku gaisu. Mūsdienās izmanto videi draudzīgus materiālus. Jāsaka, ka tāpat jau bija arī ar dekoratīvo kosmētiku tās ražošanas pirmssākumos – labu gribēdamas, uz sejas zieķējām toksiskas vielas.

Daikin kondicionieru sērijas.

Daikin piedāvā dažādas kondicionieru sērijas, kas izceļas ar novitāti un daudzšķautņainību.

Sērija FTXB-C

Sērija FTXB-C aprīkota ar infrasarkano vadības pulti, kurā iespējams iestatīt taimera funkciju, lai iekārta pati spētu funkcionēt tieši tad, kad nepieciešams. Lai spētu nodrošināt vienmērīgu gaisa plūsmu visā telpā, Daikin kondicioniera priekšējās žalūzijas iespējams iestatīt režīmā, kas tās kustina no augšas uz leju.

Šis modelis izmantojams gan kā ventilators, gan arī kā gaisa sildītājs. Ja gaisa mitrums telpā ir pārāk liels, var izmantot gaisa sausināšanas režīmu, saglabājot komfortablu un patīkamu klimatu. Brāļi un māsas, tas ir 3 vienā!

Daikin iekārtu tehniskās īpašības:

– tā ir energoefektīva arī tad, ja netiek izmantota, t.i.- dīkstāves režīmā;

– ļoti zems trokšņu līmenis – 22db;

– iebūvēts fotokatalistiskais filtrs, kas absorbē kaitīgās daļiņas – baktērijas un vīrusus.

Šīs sērijas modeli iegādājos es. Ļoti vienkāršs, kluss modelis, kas patiešām piesilda telpu arī ziemā. Man joprojām grūti saprast, kā tas spēj absorbēt vīrusus, bet elektroiekārtu izdalītos putekļus tas absorbē lieliski.

Daikin kondicionieru sērija FTX-K.

Šīs Daikin sērijas modeļi būs piemēroti, ja nepieciešama ļoti klusa iekārta. Tas sasniedz tikai 19db augstu trokšņu līmeni. Tāpat šis modelis aprīkots ar gaisa sausināšanas programmu, kas samazina mitruma līmeni, bet neizmaina temperatūru, vienlaikus saglabājot telpā patīkamu atmosfēru un klimatu.

Modelis izceļas ar īpaši patīkamu dizaina risinājumu, jo iekšējais bloks ir veidots no baltas kristāla apdares, kas ļauj nemanāmi saplūst ar sienu, neradot disonansi. Produkts ir  mūsdienīgs. Iekārtu var ieslēgt arī attālināti, izmantojot viedtālruni.

Sērijas tehniskās īpašības:

 • A klases enerģijas taupīšana;
 • Var aizvērt vienu vai divas žalūzijas;
 • Zems trokšņu līmenis;
 • Tālvadība ar pulti vai telefonu
 • Silda un dzesē līdz apkārtējā temperatūra sasniedz -15 grādus.

Daikin sērija FTXS-K.

Daikin FTXS-K sērija izceļas ar ļoti neuzkrītošu un modernu dizainu, jo iekšējā bloka virsma ir ieliekta un veidota ar baltu, kristālisku apdari, kas lieliski iederēsies jebkurā interjerā. Tikpat kluss iekšējais bloks, kā citām iepriekš minētajām sērijām ar trokšņu līmeni 20dB. Paredzēts lietošanai arī guļamistabās.

Sērijas tehniskās īpašības:

 • Enerģijas klase A
 • Nodrošina maksimālu komfortu
 • Iespējams aizvērt vienu vai divas žalūzijas
 • Elektroenerģijas taupīšanas režīms, cilvēkam atrodoties ārpus telpas
 • Ļoti zems trokšņu līmenis (20dB)
 • Kā opciju iespējams pieslēgt tālvadību ar WEB kontroli
 • Darbojas sildīšanas un dzesēšanas režīmā līdz gaisa temperatūra nepārsniedz -15°C

Esmu patiešām priecīga, ka iegādājos kondicionieri no Daikin savai darba telpai. Apmeklētāji var būt ļoti dažādi. Galu galā – vasarā svīst gandrīz visi. Atšķiras tikai tas, kāds aromāts izdalās. Mans sabiedrotais – Daikin FTXB-C sērijas kondicionieris to lieliski spēj izkliedēt līdz patīkamākai sarunas atmosfērai. Ja nojaušu, ka apmeklētājs ir iesvīdis pamatīgāk, tad gan kondicionieri izslēdzu. Negribu, lai jau tā ārstējamie pacienti sasirgtu arī ar kādu no elpošanas slimībām.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.