Nekustamie īpašumi: pasīvo ienākumu avots

Nekustamie īpašumi var būt papildus naudas gūšanas līdzeklis. Iespēja saņemt pasīvo peļņu, neko nedarot, noteikti liekas vilinoša. Tiesa, tā gluži arī nav – vismaz sākumā šī ideja jāiedzīvina un jāiegulda zināmi līdzekļi un pūles, lai vispār būtu dzīvoklis, kuru īrniekiem piedāvāt. Arī man šobrīd ir dzīvoklis, kuru izīrēju. Doma sekojoša: īrnieki samaksā kredītu par dzīvokļa remontu, kā arī vēl klāt nāk bonusiņš manai peļņai. Rezultātā – īrnieki finansē manu jauno mājvietu.

Noteikti neesam pirmā ģimene, kas par to iedomājusies, bet tiem, kas tikai vēl taisās mesties nekustamo īpašumu tirgū, varu sniegt dažus padomus, kas var samazināt ar īrnieku atrašanu saistītos izdevumus, kā arī dalīties pieredzē par to, kā sāku gūt peļņu, izīrējot dzīvokli. Man gan arvien ir algots darbs – strādāju par klientu konsultanti bankā, vīrs savukārt ir inženieris. Mēs šajā biznesā neesam lielie kuģi – taču savu daļu labuma esam pamanījušies iegūt.

Lai dzīvokļu izīrēšanu pārvērstu par naudas pelnīšanas līdzekli, nepieciešams atrast portālu, kurā bez maksas ievietojami nekustamo īpašumu sludinājumi – dalder.lv, manuprāt, ir izdevīgākais un drošākais risinājums izīrētājiem. Šajā mājaslapā nekustamo īpašumu reklāmas var ievietot bez maksas. Turklāt – viens sludinājums aktīvs var saglabāties pat gadu. Nozīmīga papildus priekšrocība ir iebūvētā mikro mājas lapa, kurā tiek izveidots individuāls pārdevēja profils. 

Mājaslapu izveidot nebūt nav lēts prieks, tad vēl papildus nāk darbs ar sociālajiem tīkliem, lai darītu sevi redzamu. Taisnība – tas vairāk aktuāli ir lielākiem uzņēmējiem, nevis man – kura izīrēšanai piedāvā šobrīd vienu dzīvokli. Iespējams, ka tiks iegādāts arī nākamais, taču šobrīd vēl gaidu, kad tiks nosegti izdevumi par pirmo. Lai vai kā, arī man ir ļoti izdevīgi, ka dalder.lv izveido manā vietā mikro mājaslapu, kurā citi lietotāji var iepazīties ar iepriekšējo īrnieku atsauksmēm.

Kā izīrēt dzīvokli uzticamam īrniekam?

Lai izīrēšanas bizness nepārvērstos zaudējumu lavīnā, protams, rūpīgi jāizvērtē, kādus cilvēkus ielaist savā mājvietā. Pateicoties iespējai dalder.lv iepazīties ar potenciālā īrnieka profilu vēl pirms klātienes tikšanās, laicīgi var gūt priekšstatu par to, kas ir konkrētais cilvēks. Portālā sazināties var tikai reģistrēti lietotāji, tāpēc gadījumā, ja tiešsaistes sarakstē saņemu ziņu, uzreiz varu apskatīt, kas tas par cilvēku. 

Mājaslapā ne vien komunikāciju var uzturēt caur saraksti, līdzīgi kā sociālajos tīklos, ja abas puses ir online, vai vēlāk saņemot paziņojumu par neatvērtu ziņojumu, bet arī mājaslapā uzreiz var redzēt galveno kontaktinformāciju: epastu un tālruni. Tāpat katra lietotāja profilā uzrādās vārds un uzvārds.

Gluži tāpat kā īrnieks var savai drošībai iepazīties ar manu profilu, apskatot citus manus sludinājumus, kā arī izskatot citu atsauksmes par īres dzīvokli un pieredzi komunikācijā ar mani kā dzīvokļa saimnieci, tāpat arī es visu šo informāciju var iegūt par potenciālo īrnieku. Arī es varu redzēt, cik godīgs vai patīkams topošais īrnieks bijis attiecībā pret citiem. Tālāk jau, protams, seko klātienes tikšanās reize, lai parādītu dzīvokli un parakstītu dokumentus.

Ne vienmēr īstenojas princips “kas pirmais brauc, tas pirmais maļ”. Dažkārt vērts iespēju dot vairākiem kandidātiem un beigu galā izraudzīties to, kas rada vispatīkamāko iespaidu un pārliecību, ka ikmēneša īres maksa tiks nosegta. Lai arī pirmajam dzīvokļa apskatītājam var tikt dota priekšroka, tomēr, pēc manām domām, izīrētāja interesēs ir iepazīt arī citus potenciālos īrniekus.

Kā nekustamie īpašumi var nest peļņu?

Ja saimniekam pieder vairāk dzīvokļu, tad šāds pasīvās peļņas avots var nodrošināt pietiekamus iztikas līdzekļus, lai varētu atsacīties no algota darba. Tiesa, tas noteikti ir gadījumos, ja dzīvokļi nav kredītā – citādi tas, pēc manām domām, ir slogs, un es neuzņemtos atmaksāt vienlaicīgi vairākus kredītus. 

Ja ir interese šo biznesu attīstīt un darboties plašāk, nekustamie īpašumi kā pilna laika nodarbošanās labi atveidota videomateriālā šeit. Manuprāt, vienmēr vērts atrast sev kādu paraugu, kas jau nodarbojas ikdienā ar to, ko ir vēlme sasniegt pašam. Tad var analizēt un mācīties, izdarīt secinājumus – kas strādā un kas ne, lai investīcija būtu pēc iespējas drošāka un atmaksātos.

Lai gan, kā skaidroju – manā gadījumā tikai nesen esmu iestūrējusi nekustamo īpašumu tirgū un sāku gūt priekšstatu par to, kā viss notiek. Šobrīd pagājis mazliet vairāk kā divi gadi kopš dzīvoklī tika ielaists pirmais īrnieks. Sajūtas – pozitīvas un pacilājošas. Vēl daži gadi un kredīts būs izmaksāts.

Tā kā mans vīrs pārzina celtniecības jautājumus, vecvecākiem piederošajā mājā viņš renovēja augšstāva dzīvokli – pārējiem radiem tie likās tikai kā nederīgi bēniņi. Viņš saskatīja potenciālu, nosiltināja. Paņēma kredītu – izremontēja, iekārtoja. Es palīdzēju ar iekārtojumu un gaumīgu dizainu. Tikmēr paši dzīvojam viņa vecāku mājā, kurā mums ir savs dzīvoklītis un kuru arī izremontēja mans vīrs. Tikmēr bēniņu dzīvoklis vecvecāku mājās nes 300 EUR peļņu mēnesī.

Šobrīd tas ļauj nosegt ikmēneša kredīta maksājumu 232 EUR apmērā. Pārpalikumu arī iemaksāju kredītā, lai ātrāk to atdotu un beigās samaksātu procentos mazāk.. Mūsu īstā peļņa ir pats nekustamais īpašums. Jo tieši to rezultātā iegūsim – nekam nederīgu, putekļainu bēniņu vietā modernu un skaistu dzīvokli pilsētas centrālajā daļā. Nekustamais īpašums ir vērtīgākais aktīvs. Naudai vērtība var mainīties. Ar nekustamo īpašumu vienmēr varēs pelnīt un tā ir droša investīcija.

Nākotnē šo dzīvokli varēsim vajadzības gadījumā arī uzdāvināt kādam no mūsu bērniem – nebūs jāpalaiž savā dzīvē bez jebkāda finansiālā atbalsta vai nodrošinājuma. Remonts mums izmaksāja 25 000 – summa nav tik liela. Aptuveni 5 gadu laikā plānojam kredītu atmaksāt – papildus īres ieņēmumiem piemaksājot no savas kabatas, lai ātrāk īstenotu mērķi. Vēlāk, kamēr šis dzīvoklis nebūs vajadzīgs nevienam ģimenes loceklim, pārvērtīsim to tīrā pasīvās peļņas avotā.

Kā ievietot nekustamo īpašumu sludinājumu bez maksas?

Šo jautājumu jau iezīmēju ievadā, taču vēlreiz vēlos uzsvērt, ka šodien nekustamo īpašumu sludinājumus var publicēt bez maksas. Dalder.lv pamazām iekaro savu vietu reklāmas tirgū, taču draudzīgā cenu politika un pieejamība plašam lietotāju lokam to noteikti nostāda labvēlīgā pozīcijā un sniedz būtisku priekšrocību attiecībā pret citiem sludinājumu portāliem, kuros par šīm pašām funkcijām jāmaksā. Instrukciju, kā ievietot bezmaksas reklāmu, var apskatīt šeit.

Protams, var izmantot arī papildus pārdošanas rīkus kā sludinājuma izcelšana vai VIP sludinājuma statuss, to ievietojot lapas pirmajās rindās. Par izcelšanu gan maksa ir niecīga – vien 50 centu. VIP statuss gan izmaksā dārgāk.

Lai vai kā, es šo funkciju nekad neesmu izmantojusi. Standarta sludinājumu vai reklāmu bez maksas šeit var ievietot vienkārši un ērti. Ņemot vērā, ka populārākajās reklāmu vietnēs tas izmaksā teju 10 EUR mēnesī, tad bezmaksas sludinājums noteikti ir daudz izdevīgāks variants. Noteikti negribas pazaudēt naudu reklāmā, ja to var nedarīt. Un es kā nekustamā īpašuma saimniece esmu ieinteresēta, lai arvien vairāk lietotāju izvēlētos portālus, kuros reklāmu var ievietot bez maksas.

Protams, nozīmīga ir arī kvalitāte – un kā jau skaidroju, šeit vēl papildus klāt nāk tādi bonusi, kādi citos sludinājumu portālos netiek piedāvāti. Piemēram, iespēja iepazīt dzīvokļa saimnieku vai potenciālo īrnieku un uzņēmuma vai privātpersonas mikro mājas lapas izveide. Man tas ir izdevīgi. Tāpat arī jaunajiem īrniekiem.

Papildus tam šeit arī ir niansēts reģionālais iedalījums – visa Latvijas teritorija ir pārskatāma. Tāpēc interesents ērti var atrast dzīvesvietu sev izdevīgākajā rādiusā. Sarakstā ir visi Latvijas novadi.

Kā sākt gūt pasīvos ienākumus ar nekustamajiem īpašumiem?

Pēc savas pieredzes varu teikt, ka visizdevīgāk uzsākt nekustamo īpašumu biznesu, ja jau pieejams kāds neremontēts īpašums uz sava vārda – to tikai vajag uzlabot. Vēl labāk, ja to var paveikt savām rokām un izvairīties no izdevumiem par meistaru piesaisti. Lai vai kā, ja pašam to nav iespējams izdarīt, jo trūkst vajadzīgo zināšanu, noteikti var griezties pēc palīdzības arhitektu birojos, kas var izplānot drošu un funkcionālu dzīvokļa remontu un labiekārtošanu.

Tāpat citi paņem aizdevumu bankā, iegādājas pilnīgi jaunu dzīvokli, iegulda remontā un tad nodod īrnieku rokās. Ja nav tik daudz pieejamo līdzekļu, bet dzīvoklis ir labā stāvoklī, tad remontu var atlikt uz vēlāku laiku, bet sākt vismaz izmitināt īrniekus un gūt pirmo peļņu. Un kā jau minēju – peļņa var būt arī izpirkts dzīvoklis. Jo kas gan var būt patīkamāk kā citu nosegts kredītmaksājums? Tā arī ir gudrība – jo tā arī ir sava veida pasīvo ienākumu gūšanas shēma.

Viss, kas vajadzīgs, lai saņemtu kredītu, ir pirmā iemaksa – hipotekārajos kredītos parasti jāiegulda no savas kabatas vismaz 10%. Jārēķinās arī ar kredīta noformēšanas izmaksām. Taču par to visu smalkāk var uzzināt, piesakoties bankā uz konsultāciju. 

Kad dzīvoklis noformēts uz sava vārda, tālāk atliek tikai atrast savu īrnieku. Un kā jau minēju – nekustamo īpašumu sludinājumi ērti un bez samaksas izvietojami dalder.lv. Nekustamie īpašumi ir prātīgs un praktisks ieguldījums. Protams, jārēķinās, ka jābūt sasniedzamam un dažkārt jāpalīdz īrniekiem atrisināt kādus saimnieciskas dabas jautājumus, kas saistīti ar dzīvokli. 

Lai sniegtu patīkamu iespaidu un vēlāk saņemtu labas atsauksmes dalder.lv, noteikti vērts padot palīdzīgu roku, kad tā tiek lūgta, kā arī uzturēt kontaktu ar īrniekiem, lai būtu drošības sajūta, ka viss ir labi, apmierina un nekā netrūkst. Piemēram, pirmajam īrniekam saplīsa cepeškrāsns – vīrs aizbrauca, paskatījās, salaboja. Īrnieks bija pateicīgs un apmierināts. Tā ka jārēķinās, ka jābūt gatavam izsaukumam vai vismaz jāatrod cilvēks, kas varēs izpalīdzēt vajadzības gadījumā.

Nekustamie īpašumi – veiksmīga investīcija

Noslēgumā vēlreiz vēlos uzsvērt, ka nekustamais īpašums ir labs pasīvo ienākumu gūšanas līdzeklis. Vairāku gadu garumā, pateicoties īrnieku segtajiem maksājumiem, būsim ieguvuši pilnīgi jaunu īpašumu. Vēlāk ar to varēsim gūt lielāku peļņu vai vajadzības gadījumā izmitināties tur paši vai izmitināt radus vai bērnus. Lai pārvērstu to peļņas iespējā, ir vērts iekrāt tam nepieciešamos līdzekļus un uzsākt savu īres biznesu.

Sludinājumu ievietošanai un jauno īrnieku piesaistei dalder.lv sniegtās priekšrocības ir vairākas: sludinājumi bez maksas, iespēja iepazīt potenciālo īrnieku vai saimnieku, smalks administratīvais iedalījums un izveidota individuālā mājas lapa. Ja reiz tas ir tik ērti un izdevīgi, nesaskatu iemeslu, kāpēc lai Latvijā lietotāji nedotu priekšroku tieši šim portālam, samazinot savus reklāmu izdevumus.

2 domu par “Nekustamie īpašumi: pasīvo ienākumu avots

  1. Atbalsojums: 3adjournment
  2. Atbalsojums: Google

Komentāri ir slēgti.