Restorāns Easy Wine – izsmalcināts ceļojums vīnu pasaulē

restorāns Easy Wine

Ir cilvēki, kuriem garšo vīns. Arī man. Tas ir dzēriens ar tūkstošiem gadu senām tradīcijām. Ilgdzīvotāji ir bijuši vīna dzērāji. Tikai un vienīgi tāpēc arī es to reizēm iemalkoju. Restorāns Easy Wine ir laba izvēle vismodernākajiem vīna baudītājiem.

Kāpēc vīnu?

Reizēm baudu vīnu, jo tā ir arī daudzu diētu sastāvdaļa. Protams, ka gribu dzīvot gan ilgi, gan skaisti! Vīns satur skābes, kas piedalās kaloriju noārdīšanas procesā un labāk pārstrādā taukskābes. Īsteni vīnu raudzētāji un pazinēji francūži gandrīz katru maltīti noslēdz ar vīna glāzi. 

Viena no vērtīgākajām vielām vīnā ir tanīns. Tas glabājas vīnogu mizās. Tanīns ietekmē sarkanos asinsķermenīšus un pasargā no vēža. Arī paši dietologi nenoliedz vīna labvēlīgo ietekmi uz organismu.

Aperitivo

Itāļi nav tik kautrīgi, un izgudrojuši pat atsevišķu ēdienreizi ‘’Aperitivo’’. Tas patiešām ir jautrāk. Nevajag pacietīgi nīkt no launaga uz vēlajām vakriņām ap pl. 22.00 vakarā. Ir vērts iestarpināt ‘’Aperitivo’’, kura laikā vari nomierināt gan savu kuņģi, nervus, gan arī remdināt sociālās vajadzības.

Kad pēc darba negribu iet mājās, labprāt satieku draudzeni. Mēs pie nelielām uzkodām un vīna glāzes restorānā Easy Wine atkal atplaukstam mīlestības pilnam skatam uz dzīvi.

Vīna ceļojums

Ja arī tev garšo vīns, iespējams, ka ar aizrautību esi lasījis Pītera Meila grāmatu “Labu apetīti!”. Grāmatas autors apraksta savus piedzīvojumus Francijas virtuves un vīna baudīšanas tradīciju labākajā garā. Meils apraksta savus autentiskās garšas meklējumus, ceļodams pa Francijas laukiem. 

Savā izcilajā un gastronomiskām baudām piesātinātajā grāmatā autors īpaši jūsmo par sieru. Meils saka, ka Francijā ir vairāk siera šķirņu nekā gadā dienu. Es viennozīmīgi to adresēju arī uz vīniem. Lai kurā restorānā es iegrieztos, vienmēr būs kāds vīns, ko nekad nebūšu pagaršojusi. 

Restorāns Easy Wine – lielisks piedzīvojums labāko vīnu pasaulē

Jāsaka gan, ka reti kuram šī lieliskā dzēriena pazinējam ir iespēja, gluži kā grāmatu autoram Pīteram Meilam, nesteidzīgi ceļot pa Francijas laukiem un rāmā garā pie vīna glāzes baudīt izcilas maltītes.

Kā perfektu alternatīvu ceļojumam vīna garšu un krāsu pasaulē es iesaku restorānu Easy Wine, kurš atrodas Vecrīgā, Audēju ielā 4. Easy Wine ir restorāns jeb nekautrīgāk – vīna bārs, kurš darbojas pēc vēl nebijuša un unikāla principa klientu apkalpošanā. Es un tu kā restorāna apmeklētājs visa vakara gaitā vari brīvi un netraucēti izgaršot visdažādās raudzes vīnus bez bārmeņa starpniecības. 

Jā, kur vairs tie laiki, kad šokējošas likās pašapkalpošanās kases lielveikalos! Izmantojot vēl nebijušas tehnoloģijas, es kā apmeklētājs varu izbaudīt un novērtēt aptuveni 60 dažādu garšu un stilu vīnus.

Manuprāt, nosaukums Easy Wine vienkārši un perfekti raksturo restorāna filozofiju. Īpašība, kas to atšķir no citiem, un paceļ jaunā kvalitātē, ir īpašā “self service” jeb pašapkalpošanās sistēma. Ar roku uz sirds varu teikt, ka tas ir jaunatklājums Latvijas vīna pagrabos. Šāda tipa iestāde ir īstena revolūcija laba ēdiena un dzēriena baudītājiem.

Self service sistēma vīnu izvēlē – Easy Wine priekšrocība

Kā tad tas īsti darbojas? Vai man jāpērk vesela pudele, pašam jāskenē un tik vien ir tas labums? Nebūt ne. Ieguvums ir daudz pārdomātāks. 

Es ienāku restorānā, un man iedod speciālu kartīti, ar kuras palīdzību visa bāra apmeklējuma gaitā varu liet vīnu pati. Es varu degustēt daudz un dažādus vīnus, bet varu palikt arī pie savām mīļākajām – Cortese šķirnes vīnogām. 

Varu izvēlēties – 50, 100 vai 150 ml vīna liet savā glāzē. Tas ir retums, kad kādā restorānā varu izvēlēties 50 ml vīna. Tas ir kā radīts manai draudzenei, kurai garšo vīns, bet viņai nevajadzētu dzert vairāk par tiem 50 ml, citādi vakars var ievilkties garāks nekā plānots.

Vīna mucas, pudeles vai tetra pakas?

Šai restorānā vīns nelīst no nezināmas izcelsmes automātiem. Vīns tapat tiek uzglabāts oriģinālajās pudelēs, kuras ievietotas speciālos podziņu aparātos.

 Kā īsts un švītīgs someljē es pudeli apskatu no ārpuses un novelku magnētisko kartīti. Atkarībā no garastāvokļa izvēlos vīna dozu, un tas skaisti iešvirkst manā glāzē.

Modernās tehnoloģijas atļauj vīnu uzglabāt ideālā temperatūrā un apstākļos. Easy Wine vīni glabājas īpašā vīna pagrabiņā. Pastāvīgas vīna kartes restorānam nav, jo vīna piedāvājums mainās atbilstoši sezonai un vīnu pārziņa iedvesmai. Tādējādi katrā apmeklējuma reizē var atrast ko jaunu no degustējamo vīnu klāsta.

Domāju, ka restorāns Easy Wine Rīgā ir lieliska, moderni klasiska vieta, kur tikties kopā ar draugiem vai mīļoto cilvēku, baudīt izcilas kvalitātes vīnus, kā arī Vidusjūras reģiona ēdienus. Tā ir vieta, kur, pasperot pāris soļus, var nokļūt dažādu valstu gastronomiskās baudas virsotnēs. Ja vēl neesi pārliecināts par šī restorāna/bāra pievilcīgumu, apskati to vizuāli šeit: https://www.youtube.com/watch?v=9TiC024-wHI

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.