Šugarings vai tomēr tradicionālā vaksācija?

cukura vaksācija

Ir tik daudz pieejamo veidu kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma sākot ar veco labo skuvekli mājas apstākļos un beidzot ar tādām procedūrām kā lāzerepilācija. Kura sieviete gan vasarā nevēlas gludas un skaistas kājas, kā arī koptu bikini zonu? Bet ar ko sākt?

Vienmēr ir daudz jautājumu par katru no pieejamajām iespējām un to, ar ko tās atšķiras. Šajā reizē vēlos kliedēt neskaidrību par to vai šugarings jebšu cukura vaksācija savā būtībā ir tas pats, kas tradicionālā vaksācija. Noskaidrošu arī kādas labās vai sliktās puses piemīt šīm skaistumkopšanas procedūrām.

Ir taču vasarā, īstais laiks, lai ļautu mūsu kājām uzelpot caur svaigo jūras gaisu, kā arī tikt aplaimotām ar nelielu iedegumu no ne tik biežajām Latvijas saulainajām dienām. Pie jūras, protams, neviens nespēs saskatīt, vai kāju apmatojums par puscentimetru paaudzies vai nē. Spilgtā saulē cilvēki ir mazliet tādi kā apmāti un daudz apkārt neskatās. Katrs tiecas izbaudīt savu laiku pie jūras un necenšas pētīt viens otra apmatojuma pakāpi. Izņēmums, protams, ir vientuļi vīrieši, kuri atbraukuši paskatīties uz īstām meitenēm peldkostīmos. 

Šugarings un vaksācija

Pirmais, ko varu pateikt saistībā ar šo tēmu ir tas, ka abas procedūras diezgan būtiski atšķiras. Klasiskajā gadījumā atbrīvošanās no liekā apmatojuma noris ar vaska palīdzību, bet cukura vaksācijā izmanto dabīgu pastu vai želeju, ko veido no pārtikas sastāvdaļām. To veido no cukura, ūdens un citronu sulas. Kā viena no galvenajām atšķirībām ir tā, ka otrās procedūras gadījumā netiek aizskartas dzīvās ādas šūnas.

Vaska produkti tiek veidoti no sveķiem, kuri paši pielīp pie ādas. Kad tas ar strēmeļu palīdzību tiek rauts nost no apstrādājamās vietas, tiek radītas papildus nevajadzīgas sāpes, no kā ir iespējams izvairīties lietojot cukura pastu vai želeju.

Arī tā ir apmatojuma izraušana, tomēr āda tiek kairināta mazāk. Turklāt masas pārpalikumi var tikt viegli notīrīti, jo tā tiek veidota no dabīgiem produktiem. Šeit iespējams apskatīties, kā to izdarīt mājas apstākļos. 

Vairāk par šugaringu

Jūtīgai ādai

Šugarings jeb, kā to citādi mēdz dēvēt, orientālā vai persiešu vaksācija, nav tik plaši izplatīts kā citas tradicionālās procedūras. Lai gan daudzos salonos tiek izmantots vasks ar cukura piejaukumu, tomēr tas nav tas pats.

Vēl kāds pluss cukura vaksācijai ir tas, ka matiņi tiek epilēti to augšanas virzienā, nevis pretēji, kā tas ir vaska gadījumā. Tas samazina ādas kairinājumu, kā arī ir mazāk sāpīgi. Turklāt, profesionāli uzklāta pasta var iekļaut matu arī pie tā folikula. Tad tas darbojas kā lubrikants un mazina diskomfortu, kas rodas matiņu izraušanas brīdī.

Šī persiešu vaksācijas metode ir īpaši piemērota jūtīgas ādas nēsātājiem. Ne tikai tāpēc, ka pati procedūra nav tik sāpīga, bet tu jutīsies labi arī pēc tam. Orientālo vaksāciju var izmantot arī cilvēki ar plīsušiem kapilāriem un varikozo vēnu gadījumā. Šī 2000 gadus senā metode nerada apdegumus un apsārtumus.

Turklāt, pēc vaksācijas patiešām jutīsies kā īsta Kleopatra, jo pēc cukura masas izraisītā pīlinga āda būs īpaši gluda. Cukura vaksācijai tiek izmantotas dabīgas izejvielas, kamēr vaski var tikt veidoti uz naftas bāzes sveķiem un ķimikālijām.

Citas priekšrocības

Tāpat arī vasks diezgan ierobežo apstrādājamo vietu. To var uzklāt tikai uz noteikta lieluma laukuma, kas atbilst speciālās matiņu izraušanas papīra loksnes izmēram.

Tajā pat laikā epilācijai ar cukura pastu ir iespējams krietni brīvāk noklāt laukumu un to apstrādāt. Es personīgi saskatu vairākas priekšrocības tieši orientālajai matu likvidēšanas procedūrai, tomēr viedokļi dalās.

Ja ir viena daļa sieviešu, kas šo uzskata par nesāpīgāku procedūru, tad ir daļa, kas to uzskata par mazāk efektīvu. Es domāju, ka rezultāts abos gadījumos ir līdzvērtīgs. Pēc šugaringa matiņi atkal parādās pēc 14-20 dienām. Turklāt ar katru reizi tie kļūst gaišāki. 

Ko tālāk?

Pirmajā reizē ieteiktu veikt procedūru salonā. Lai arī šugarings ir ļoti dabīga procedūra un ļoti reti kaut kas var noiet greizi, tomēr no sākuma ir jāpārbauda savs sāpju slieksnis. Cukura vaksācija gan ir mazāk sāpīga nekā vaska.

Procedūra salonā izmaksā no 5 – 55 eiro. Tas atkarīgs no vaksējamās zonas. Mājās tas izmaksās krietni lētāk, taču, kā jau minēju, pirmo reizi labāk to darīt salonā.

Šugarings pasaulē zināms jau no senajiem ēģiptiešiem. Runā, ka tieši Kleopatra ieviesa epilācijas skaistuma standartu. Ne tikai sievietēm vajadzēja likvidēt matiņus, bet arī vīriešiem – galvenokārt gan uz sejas.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.