Vīriešu tauriņi – izcils tēla papildinājums ikvienā situācijā

vīriešu tauriņi; tauriņi

Aksesuārs, kas saglabājis savu aktualitāti cauri gadsimtiem. Tas ir ne vien spilgts papildinājums klasiskam ”iziešanas” tēlam, bet arī iespēja padarīt krāsaināku savu ikdienu. Vīriešu tauriņš kā tēla papildinājums manīts jau 19. gadsimtā. To nēsāja aristokrāti un augstmaņi. Tomēr, tie vēl nav paši pirmsākumi. Vēl pirms mums pazīstamā klasiskā un ierastā modeļa ir bijusi kravate, ko bieži sēja ne tikai mezglā, bet arī skaistā kuplā bantē. Kravate, tauriņš vai kaklasaite padarīja vīrieša tēlu spilgtāku, kā arī atspoguļoja cilvēka lielisko, izsmalcināto gaumi un augstmanību.

Mūsdienās vīriešu tauriņi savu aktualitāti nav zaudējuši. Turklāt tie radīti arī spilgtāki un mūsdienīgāki. Ar apdrukas palīdzību vīriešu tauriņi padarīti krāsaināki, turklāt tie tiek ražoti pat no koka un citiem apģērbam neraksturīgiem materiāliem.

Dažus no šiem īpaša dizaina vīriešu tauriņiem ir darinājuši tieši latviešu uzņēmēji. Tas padara tos īpašus ne tikai sava izskata dēļ, bet gan kopības sajūtas, kāda rodas nēsājot sava tautieša darinājumu.

Tādu gribu uzdāvināt tētim viņa 60 gadu jubilejā. Vēl taču tik daudz svētku priekšā! Ziemassvētki, Dzimšanas dienas un ļoti cerams – arī kristības. Tētis vienmēr tik daudz darījis manis un ģimenes labā, un par savu izskatu parūpēties viņam nesanāk. Domāju, ka uzliekot tauriņu pie jebkura krekla, izskatīsies, ka viņš ir sapucējies.

Kur to tauriņu noķert?

Viens no uzņēmumiem, kas nodarbojas ar vīriešu tauriņu ražošanu ir Chell. Tas ir viens no latviešu uzņēmumiem, kas specializējas tieši ar rokām darinātu ekskluzīvu aksesuāru ražošanā. Viņu produkti izceļas ar savu krāsaino dizainu un latviskajiem rakstiem, kas iepīti klasiskā dizainā.

Vēl viens uzņēmums, kas īpaši izceļas ir Metal Era. Metāla aksesuāri, kas piemēroti, gan sievietēm, gan vīriešiem. Tie ir ne tikai klasiskie bantīšu tauriņi vīriešiem, bet arī metālā izkalti taureņi sievietēm. Jā, arī šajā vīriešu lauciņā sievietes ir pamanījušās iespraukties! Šīs rota tiešām attēlo visiem tik mīļos, gaisīgos pavasara vēstnešus. Es ne tikai varu valkāt kaklasaites, bet nu arī tauriņus-taureņus.

Klasiskās bantītes tiek papildinātas ar latvju rakstiem, mūzikas instrumentiem un citām interesantām lietām. Šeit būs iespējams atrast ne tikai spilgtu ikdienas aksesuāru, bet arī oriģinālu un neaizmirstamu dāvanu, kas atainos tieši nēsātāja būtību. Jūtu, ka man būs ļoti grūti izvēlēties.

Īpašos koka vīriešu tauriņus ražo uzņēmums MKB. Šie visvairāk atgādina klasiskos bantīšu tauriņus, tomēr tie ražoti no koka. Pārsvarā koks nav krāsots, lai saglabātu autentisko dabas materiāla sajūtu, kas īpaši patiks visa dabiskā cienītājiem.

Šie būs piemēroti gan ikdienas nēsāšanai, gan mākslinieciskiem izgājieniem. Tos var pasniegt arī kā dāvanu ne tikai draugiem, bet arī kādam ārzemju viesim vai biznesa partnerim. Tie piesaistīs skatienu un ļaus sajust latvisko identitāti.

Ja tomēr iepriekš minētie šķiet pārāk drosmīgi un pārdroši, ir vēl kāds latviešu dizainera darinājums, kas nevienu neatstās vienaldzīgu. LVLins ražo lina aksesuārus un apģērbus ne tikai pieaugušajiem, bet arī pašiem mazākajiem.

Šis būs izcils papildinājums ģimenes foto sesijai vai arī kādam, kas sevi saista ar visu latvisko. Tā kā lins ir dabisks materiāls, arī šie būs piemēroti visa dabiskā cienītājiem. Skaties, kā tie izskatās, šeit.

Tauriņi šodien

Tauriņi šobrīd ir aktuāls aksesuārs ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm un bērniem. Jaunajai paaudzei vairs nerodas jautājumi, ja šādu, pavisam klasisku, vīriešu aksesuāru nēsā arī sievietes. Tas ir izcils apģērba papildinājums, kas padarīs krāsaināku tēlu un ļoti iespējams liks pasmaidīt arī pretī nācējam.

Tā ir iespēja, neieguldot lielus līdzekļus apģērba iegādē, radīt vienotu tēlu pārim vai visai ģimenei. Šos aksesuārus iespējams izmantot ne tikai vienā klasiskā veidā, bet arī kā papildinājumu frizūrai vai kā piespraudi apģērbam.

Apskatot šos oriģinālos Latvijā ražotos tauriņus, arī man pašai sev tādu sagribējās. Un kāpēc gan ne? Tikai tad tie būs jāsapērk visai ģimenei. Ziemassvētki nav vairs tālu, vai ne?

Iegādāšos tēta dāvanu Dalder.lv, jo tieši šeit ir pieejams plašākais Latvijā ražoto tauriņu klāsts. Tā ir lieliska iespēja atrast sev tīkamāko, krāšņāko un personībai atbilstošāko aksesuāru. Latvijas dizaineru darbs būs vērtīgākais papildinājums latvieša garderobei.

Par Miera Pele

Labvakar. Esmu saturīgā miera vilcēja Zane Mauriņa. Miera Pele. Ilgu laiku no manas milzīgās ziņkāres cieta mans topošais vīrs. Stāstīju viņam par kondicionieriem, siltumsūkņiem, zibens novedējiem, tauku atsūkšanām, teipošanu, tiesību likšanu un ko tik vēl ne! Nereti izstāstīju tikai pusi no tā, ko biju uzzinājusi. Manam draugam, kā izrādās, ir arī savas intereses. Tādēļ mana degsme bija jāapmierina citā veidā. Mīļie, šis blogs ir netipiskas sievietes prātojumi un noderīga informācija par mums visiem apkārt redzamām taustāmām un netaustāmām lietām. Atpūta kā viegla lasāmviela ar noderīgām atziņām.